Sonuna kadar sizi ekran başına kilitleyen filmler


Bu listemizde size tam olarak böyle filmler hazırladık: sıra dışı komediler, gerilim filmleri ve ana karakterlerle empati kurmanızı garanti eden dramlar!

Bazen bizi tamamen içine çekecek bir film izlemek isteriz. Her şeyi unutmamıza, koltuğumuza yapışmamıza ve yumruklarımızı sıkmamıza neden olacak bir film.

Sonuna kadar sizi ekran başına kilitleyen filmler


1
Perfetti Sconosciuti (Perfect Strangers), 2015
Bir grup arkadaş alışılmadık bir oyun oynamaya karar verir: her biri telefonlarını hoparlör açık kullanmaya ve gelen mesajları yüksek sesle okumaya söz verir. Ancak, yakında oyunun kurallarına uymanın kolay bir iş olmadığını anlarlar.

Bu İtalyan filmi, akıllı telefonların hayatımızda oynadığı muazzam role deyiniyor ve akıllı cihazlarımıza emanet ettiğimiz tüm kişisel şeylere bir göz atıyor. Cebimdeki Yabancı adında bir türk filmi versiyonu da çekildi.

2
The Call, 2013
Genç bir kadın, onu arabanın bagajında ​​kilitleyen bir manyak tarafından kaçırılır. Kurtuluş için tek şansı - 911 operatörünü aramak için kullandığı, bitti bitecek bir bataryaya sahip cep telefonu. Acil servis uzmanı bu deli adamı bulup çok geç olmadan kızı kurtarabilecek mi acaba?

3
Seven Psychopaths, 2012
Yedi psikopat hakkında bir film senaryosu üzerinde çalışan bir yazar hakkında ilginç bir suç komedisi. Yolculuğunda tanıştığı insanlardan ilham alıyor ama her birinin saçma bir yaşam öyküsü var. Yeni acayip arkadaşları yerel mafya patronunun köpeğini kaçırmaya karar verdiğinde, kahramanımız yanlışlıkla yargılamalarla yüzyüze kalır.

4
Das Leben der Anderen (The Lives of Others), 2006
Doğu Berlin, 1986. Bir dinleme uzmanına ünlü bir yazar ve kız arkadaşını gözetlemesi emredilir. Zamanla, “gözetlediği ve dinlediği” yaşamlar tarafından çok etkilenir. Bu, hizmet ettiği insanlık dışı sistemden şüphe etmeye başlamasını sağlar.

5
Red Eye, 2005
İki yabancı. Havaalanında tesadüfi bir karşılaşma. Karşılıklı bir sempati ... Bugün, Uçuş 1019 zamanında gelecek. Ancak tüm yolcuları seyahatten sağ çıkacak mı? Lisa Reisert her zaman uçmaktan korkuyordu. Ancak fobileri, karşılaşmak üzere olduğu çileye kıyasla hiçbir şey değil.

6
Burning Bright, 2010
Genç bir kadın ve otistik kardeşi bir kasırga sırasında kendilerini dış dünyadan kopmuş bulurlar. Ancak gerçek kabus, bir kaplan yerel sirkten kaçtığında ve kardeşlerin evini sığınak olarak kullanmaya karar verince başlar

7
Inside Man, 2006
Silahlı kişiler New York'ta bir banka ele geçirir. Güvenlik kameralarını kapatırlar ve polisin durumu kavramasını zorlaştırırlar.

Suçlular tuhaf bir plana göre çalışıyorlar: bankanın para kasasını görmezden geliyorlar. Tüm rehineleri kişisel eşyalarını almakla yetinmiyor, aynı zamanda esirleri gözleri bağlıyken bir odadan diğerine taşıyarak sürekli "yer değiştiriyorlar".

8
Misery, 1990
Ünlü bir yazar arabasıyla kar fırtınasında mahsur kalır. Yakındaki tenha bir kulübede yaşayan Annie adında mütevazi bir hemşire tarafından kurtarılır. Anlaşıldığı üzere Annie, adamın kitaplarının büyük bir hayranı. Yavaş yavaş, kahraman Annie ile ilgili bir sorun olduğunu ve evinden en kısa sürede çıkması gerektiğini fark etmeye başlar.

Film Stephen King'in romanından uyarlanmıştır.

9
Trash, 2014
Film, Brezilya'nın "Slumdog Millionaire" versiyonu olarak tanımlanabilir. Çöp depolama alanında yaşayan üç Brezilyalı erkek hakkında dinamik bir hikaye. Bir gün, para dolu bir cüzdanın keşfi ile kaderleri aniden değişir.

Beyaz kumlu plajların yoksulluk ve yıkımla bir arada varolduğu bir dünyada geçen filme, gerçek Brezilya lezzetinin atmosferi ve dramı eklenince tadına doyulmaz bir film çıkıyor ortaya.

10
Apocalypto, 2006
Jaguar Pençesi adında genç bir Maya yerlisinin dünyası bir anda parçalanıyor: köyü yeryüzünden siliniyor ve kendisi de esir düşüyor. Kesin ölümle yüz yüzeyken, baskın sırasında mucizevi bir şekilde hayatta kalan karısına ve çocuğuna geri dönmek için kaçması gerekmektedir.

Film, Mel Gibson'ın en etkileyici yönetmenlik eserlerinden biridir.

11
Enough, 2002
5 yaşındaki kızını yanına alarak dengesiz kocasından kaçan bir kadının gerçekçi hikayesi. Yol boyunca, kahraman şaşırtıcı bir değişime maruz kalır: bir zamanlar kurban olan kadın, kendisine yetişmeye çalışan zalim eşiyle yüzleşebilen güçlü bir kadın olmuştur.

12
The Thirteenth Tale, 2013
Margaret Lea babasının antik kitapçısında çalışmaktadır. Bir gün, ünlü bir kadın yazardan biyografisini yazması için bir davetiye alır. Margaret yeni işvereninin kasvetli, perili köşkünde çalışmaya başlarken, kendi hayatındaki olayları garip bir şekilde yansıtan bir hikayenin etkisinde kalır.

İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

iOS 14 Çıkış Tarihi Açıklandı: Ayrıntılar burada!

Sonraki

En ünlü 17 marka logosunun arkasındaki gizli anlamlar

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.