Türk Oyun Şirketi PEAK GAMES Satılıyor.

Türk Oyun Şirketi PEAK GAMES Satılıyor.

Dünyanın En Büyük Oyun Şirketlerinden Olan Zynga, Yerli Oyun Şirketi Peak Games'i Satın Almak Üzere.

<a href='/peak/'>peak</a> games

Uzun zamandır birçok teknoloji basınında sürekli gündem olan haber nihayet gerçekleşiyor. Henüz resmi olarak duyurulmamasına rağmen basın kulislerinde satışın sonlandırılmasının sadece imzaya kaldığı haberi dolaşıyor.

Peak Games'in oyun piyasasındaki yeri

peak games

Bu satışın gerçekleşmesi halinde 1 milyar dolar ve üzeri gibi astronomik bir değerlemeye ulaşan ilk şirket Peak Games olacak.

Bilindiği gibi Peak Games, dünya çapında milyonlarca oyuncusu olan Toon Blast ve Toy Blast isminde iki oyunun sahibi durumunda.Toy Blast oyunu dünyanın en büyük oyun pazarı olan ABD'nin en çok oynanan 10 oyunu arasında yer alıyor. Daha sonra piyasaya sürülen Toon Blast oyunu ise her ay ABD'de kazandığı 3 milyon yeni kullanıcı sayısı ile kendi alanında en çok indirilen oyun olma özelliğini uzun süre korumuş durumda.

Daha önce Zynga'nın 2017 yılında Peak'e ait kart ve okey oyunları geliştiren stüdyosunu 100 milyon dolara aldığı bir sonraki yıl ise başka bir oyun şirketi olan Gram Games'i 250 milyon dolara aldığı biliniyor.

Satış Bedeli

Peak Games'in satış bedelinin ise yaklaşık 1,5-2 milyar dolar civarında olması bekleniyor.


Yazarın Diğer Yazıları

Yeni Playstation 5 Pahalı Olacak! Önceki

Yeni Playstation 5 Pahalı Olacak!

İzolasyonla başa çıkan karakterler hakkında mutlaka görülmesi gereken 7 film Sonraki

İzolasyonla başa çıkan karakterler hakkında mutlaka görülmesi gereken 7 film

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.