Yeni iPhone'a veri transferi nasıl yapılır

Yeni iPhone'a veri transferi nasıl yapılır

Son güncellemeler eski iphone'unuzdaki herşeyi yenisine taşımanızı her zamankinden daha kolay hale getirdi.

Apple'ın yeni iPhone 11, 11 Pro ya da Pro Max'i yeni edinmiş birçok kişiden biriyseniz, tebrikler! Bu yeni telefonu açtıktan hemen sonra yeni telefonunuzu denemek isteyeceksiniz. Ancak önce, eski iPhone'unuzdaki tüm uygulamaları ve verileri yeni telefonunuza almanız gerekir. 

Aslında çok kolay - aslında, telefonunuzda iOS 12.4 veya üstü varsa, her zamankinden daha kolay. 

Şimdi ve o zaman arasındaki fark, verilerinizi bir iCloud veya iTunes yedeklemesinden geri yüklemek için kullanılan verileri taşıma işlemidir. Şimdi, bu yedeklemeyle uğraşmanıza gerek yok (her ne kadar verilerinizi  yedeklemek her zaman iyi bir fikir olsa da). Uygulamalarınızı, verilerinizi ve kimliğinizi Apple'ın iPhone Geçişi dediği şeyle doğrudan yeni telefona taşıyabilirsiniz.

Yeni iPhone'a veri transferi nasıl yapılır

Kablosuz Bağlantı

Yeni telefonunu aç. Size bir kaç soru sorulacak (örneğin hangi dili kullanmak istiyorsunuz) ve sonra isterseniz başka bir telefondan veri aktarma ekranına geçeceksiniz.Eski telefonunu yenisinin yanına koy. Her iki telefonun da prize olduğundan emin olun (veri taşıma işleminin ortasında kapanmalarını istemezsiniz).

Bağlantı yapıldığında, yeni iPhone ekranınız bir desen gösterecek ve eski telefonunuz kamerasını açacak ve ekranın ortasında boş bir daire açacaktır. Desenin daire içinde ortalanabilmesi için yeni iPhone'unuzu eskisinin kamerasına ortalamanız istenecektir.


 
Kurulumu tamamlamak için dikkatinizi yeni telefonunuza çevirmeniz gerekecek bu adımda.


 
Sorulduğunda Apple Kimliğinizi girin; Ayrıca Face ID veya Touch ID ayarlamak isteyip istemediğiniz de sorulabilir.

Genel şartlar ve koşullar da dahil olmak üzere, konumunuzu ve analitiklerinizi paylaşmak isteyip istemediğiniz ve FaceTime, iMessage ve Siri'yi ayarlamak isteyip istemediğiniz de dahil olmak üzere, aktarım başlamadan önce geçmesi gereken birkaç ekran olacaktır.

Tüm seçimlerinizi yaptıktan sonra, transfer başlayacaktır. Bu testte kullandığımıztelefon çok fazla kullanılmamıştı, bu yüzden sadece altı dakika sürdü; Çok sayıda uygulama ve veri içeren, iyi kullanılmış bir iPhone muhtemelen çok daha uzun sürecektir.

Yeni iPhone'unuzda tekrar oturum açın ve bitti!

Kablolu Bağlantı

Apple'ın güncellenmiş taşıma özelliğinin bir avantajı da verileri aktarmak için bir kablo kullanabilmenizdir. Özellikle yavaş Wi-Fi bağlantınız varsa, kablolu bir bağlantı aktarımı daha hızlı hale getirebilir. Eğer kablosuz aktarımla ilgili herhangi bir sorun yaşıyorsanız, bu iyi bir alternatif olabilir.

Kablolu bağlantı için, Lightning to USB 3 kamera adaptörüne ve Lightning to USB kablosuna ihtiyacınız olacaktır.

Kablosuz yöntemde olduğu gibi, yeni telefonunuzu başlatın ve başka bir telefondan veri aktarma seçeneğine gelene kadar ilk soruları izleyin. 

Daha önce olduğu gibi, eski telefonunuzu yenisinin yanına yerleştirin ve iki telefonun da prize takılı olduğundan emin olun.

Lightning to USB 3 kamera adaptörünü eski telefonunuza bağlayın. Lightning - USB kablosunu yeni telefonunuza bağlayın. Adaptörü kullanarak iki kabloyu birleştirin. 

Ondan sonra, deseni bulmak için kamerayı kullanmak ve tüm kurulum sorularını yanıtlamak dahil olmak üzere yukarıdakiyle aynı talimatları izleyin.

Telefonların kablolu kurulumu kullandığını biliyorsunuzdur, çünkü aktarım başladığında, ekrandaki iki telefon simgesi arasında küçük bir "kablo" olacaktır.

Hangi yöntemi seçerseniz seçin, yeni iPhone'unuzun şimdiden hayırlı olsun.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Suya düşen telefona ne yapmak lazım Önceki

Suya düşen telefona ne yapmak lazım

Telefona virüs girer mi Sonraki

Telefona virüs girer mi

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.