Aamir Khan Aslında Kimdir?


Bollywood'un dünyaca ünlü Hint yıldızı Aamir Khan'ı daha yakından tanıyalım.

Oyuncu, yönetmen, yapımcı, milyoner, aktivist, yardımsever, oscar adayı, ve star. 

Dünya üzerinde daha kalabalık fanı olan başka biri yoktur herhalde. Boolywood'un gelmiş geçmiş en ünlü yıldızı Aamir Khan'ı daha önce duymadıysanız, ya da O'nu daha yakından tanımak isterseniz, haberimize buyurun. 

8 Yaşında Sinemaya Adım Attı 

1965 yılında Hindistan Mumbai'de doğan oyuncu, baba tarafından Afgan asıllıdır. tam ismi ise: Muhammed Amir Hüseyin Khan  

Aamir Khan sinema için doğdu desek yeridir. Çünkü hem Hollywood'a kafa tutan Bollywood'un olduğu ülkeye doğdu, hem de sinemacı bir aileye mensup. Bu yüzden henüz 8 yaşındayken amcasının yönettiği bir filmde oynadı. Bu yüzden henüz 8 yaşındayken amcasının yönettiği bir filmde oynadı.

1980'lerde yağız bir delikanlıyken aşk dram filmi “Kıyametten Kıyammete” ile tüm Hindistan'ın dikkatini çekti ve sonrasında hem şöhreti hem de başarısı hiç durmadan yükselmeye başladı. 

Oscar Adayı ve Rekorların Adamı 

Aamir Khan'ın filmleri hem yüksek gişe yapıyor, hem de kritikler tarafından epey olumlu tepkiler alıyor. PK filmi, ‘Tüm Zamanların En Çok İzlenen Hint Filmi' olma özelliği taşır. Yapımcılığını da yaptığı Lagaan, o yılın Oscar ödüllerinde ‘en iyi yabancı film adayı' olmuştu. 3 İdots, Dangal, Her Çocuk Özeldir... Aamir Khan'ın en sevilen filmlerinden sadece bir kaçı. 

Bir Amir Khan filmini beyniniz ile değil kalbiniz ile izlemelisiniz. Çünkü O da filmlerinin akla değil duygulara hitap etmesini istiyor. Basit, vurucu, duygusal, komik, üstelik bol mesajlı. ha bir de bol danslı… 

Barış Elçisi Bir Yardımsever 

Bol mesaj kaygısını sinemanın ötesine de taşıyan oyuncu, bir aktivist aynı zamanda. UNİSEF tarafından ulusal barış elçisi de seçilen Khan, Hindistan'daki açlık, gelir eşitsizliği, çocuk istismarı, kadın tacizleri gibi konularla ilgili aktif olarak çalışmalar yürütüyor. Bollywood'un en çok kazanan aktörü 2013 yılında TIME dergisi tarafından dünyanın en etkili 100 insanından biri seçilmişti. Ayrıca kendisi sıkı bir Federer hayranıdır. 

Aamir Khan: Bay Mükemmel - Hindistan'ın Tom Hanks'i

Amir Khan'ın ülkesinde 2 lakabı var: Bay Mükemmel ve Hindistan'ın Tom Hanks'i. Hak ettiği bir lakap daha var: Bollywood'un Johnny Depp'i. Çünkü o da Johnny Deep gibi her filminde kılıktan kılığa giriyor. Ve çok farklı türlerde filmlerde oynuyor: aksiyon, gerilim, romantik, dram ve komedi 

Türklerin Amir Khan Sevgisi 

Peki Türklerin Aamir Khan sevgisine ne demeli? Bunu anlamak çok zor değil aslında. Çünkü yaptığı sinema, Yeşilçam filmlerinin daha uzun ve danslı versiyonu gibi. Hem yüreğe dokunuyor, hem de izlemesi ve hazmı kolay filmler. Üstelik müslüman, üstelik yardımsever, üstelik yakışıklı ve sempatik, üstelik iki farklı kadından 3 çocuk babası, üstelik O da Türkiye'yi seviyor. 

Ünlü oyuncu yakın zamanda yeni filminin çekimleri için Niğde ve Adana'da mekan baktı. Aamir Khan, Lal Singh Chaddha isimli yeni filminde, 1994 yapımı Oscar ödüllü ‘Forrest Gump' filminin Hint uyarlamasını yapacak. Yine rengarenk, duygusal, bol gülmeli, bol ağlamalı, bol danslı ve köri kokulu bir film bizi bekliyor.

55 yaşına gelmiş aktörün bu yeni filmini biz de herkes gibi Merakla bekliyoruz. 


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Redmi, G Serisi Oyun Dizüstü Bilgisayarını Piyasaya Sürüyor Önceki

Redmi, G Serisi Oyun Dizüstü Bilgisayarını Piyasaya Sürüyor

Instagram'ın Sildiğiniz Verileri 1 Yıldan Fazla Depoladığı Ortaya Çıktı. Sonraki

Instagram'ın Sildiğiniz Verileri 1 Yıldan Fazla Depoladığı Ortaya Çıktı.

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.