ABD'de Bir Şirket, Amazon'u 19 Milyon USD Dolandırmaya Çalıştı.

ABD'de Bir Şirket, Amazon'u 19 Milyon USD Dolandırmaya Çalıştı.

Amerika Birleşik Devletleri'nin New York Eyaletinde Faaliyet Gösteren Four Brothers İsimli Şirket, Dünya Devi Amazon'u Dolandırmaya Çalıştı.

Sanıklar geçtiğimiz hafta içi Çarşamba günü tutuklandı.

Federal yetkililerin açıklamasına göre sanıklar, gerçek olmayan siparişler sebep gösterilerek fazla ücret talep etmekle suçlanıyorlar.

Sanıkların, 2017-2019 tarihleri arasında Amazon'un mal tedarik sistemlerini manipüle ederek şirkete satın almayı taahhüt ettiğinden farklı ve daha yüksek miktarda mal gönderip ardından şirketten gönderilen tüm ürünlerin ücretini talep etmek suretiyle bu suçu işledikleri iddia ediliyor.

Suçun İşlenme Şekli ise Bir Hayli İlginç!

Abd'de bir şirket Amazon'u dolandırmaya çalıştı

Bir kere sanıkların sahibi olduğu şirket, dolandırmaya çalıştıkları Amazon Firmasıyla resmi olarak çalışan bir şirket. Örneğin Amazon, satmak üzere adı geçen şirketten, paket başına 100 dolara 10 kutu temizlik ürünü siparişi geçiyor. Siparişi alan şirket bunun yerine aynı fiyata 5000 adet kağıt havlu gönderecek şekilde sistemi değiştiriyor ve Amazon'un aslında talep etmediği ürünü hem de aşırı pahalı bir fiyatla Amazon'a gönderip bu şekilde fatura ediyor. Olayın uzun bir süre geçtikten sonra fark edilmesinin ardından konu yargıya taşınıyor.

Çarşamba günü tutuklamaları açıklayan ABD Adalet Bakanlığı'na göre bu süreç uzunca bir süre tekrarlanmış ve aradaki ürün ve fiyat farklılıkları hesaplandıktan sonra dolandırıcılığın 19 milyon dolar civarında olduğu anlaşılmış.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

TikTok, ABD'de 380.000 Paylaşımı Kaldırdı. Önceki

TikTok, ABD'de 380.000 Paylaşımı Kaldırdı.

Bu Sonbaharda Çıkacak En İyi Yeni iPad Özellikleri Sonraki

Bu Sonbaharda Çıkacak En İyi Yeni iPad Özellikleri

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.