Dünya Devi Türkiye'de Ofis Açacak!

Dünya Devi Türkiye'de Ofis Açacak!

Dünyanın 1 Numaralı İnternet Arama Motoru Google, Sosyal Medya Düzenlemesinin Gereği Olarak Türkiye'de Ofis Açacağını Duyurdu.

Sosyal medya kullanımına birçok kısıtlama ve düzenleme getiren Kanun Teklifi Meclis alt komisyonunda kabul edilerek Meclis Genel Kurulu'nda görüşülüp 29 Temmuz'da yasalaşmıştı.
Yasanın yürürlüğe giriş tarihi 1 Ekim olarak belirlenmişti.

Yasaya Göre:

<a href='/google/'>Google</a> Türkiye'de Ofis Açıyor.
Bu yasaya göre 1 günlük erişimi 1 milyondan fazla olan sosyal ağ sağlayıcılardan, merkezleri yurtdışında olanlarının Türkiye'de faaliyetlerini sürdürebilmesi için en az 1 kişiyi temsilci olarak atamasını ve bu kişinin resmi işlemlerde sorumlu olmasını öngörüyor.

Cezalar!

Bu şartı yerine getirmeyen Facebook, Twitter, İnstagram vs. gibi sosyal ağ sağlayıcılar değişen oranlarda para cezasıyla cezalandırılacaklar. Sonrasında da Türkiye'de kullanıcılara ulaşamamalarına eşdeğer olan, bant genişliklerinin %95'e kadar düşürülmesi gibi cezalarla karşı karşıya kalacaklar.
Verilecek para cezaları 10 bin TL'den başlayıp 1 Milyon TL' ye kadar arttırılabilecek.
İşte Google, tüm bu gelişmelerden sonra yasanın getirdiği sorumlulukları yerine getirme niyetinde olduğunu gösteren ilk şirket oldu.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Elon Musk: Lütfen Beni Wikipedia'da Linç Edin Önceki

Elon Musk: Lütfen Beni Wikipedia'da Linç Edin

SwiftKey Klavye, Android İçin Yeni Bir Güncelleme Aldı Sonraki

SwiftKey Klavye, Android İçin Yeni Bir Güncelleme Aldı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.