Google Meet: Google'ın görüntülü sohbet uygulamasını kurmak için 4 adım

Google Meet: Google'ın görüntülü sohbet uygulamasını kurmak için 4 adım

Google'ın Meet video konferans hizmeti bir Zoom rakibidir ve artık herkesin kişisel görüntülü sohbetlerde kullanması ücretsizdir.

Google, coronavirus pandemisi sürecinde görüntülü sohbet alanına daha fazla yatırım yapıyor ve artık Google Meet, tüketiciler için ücretsiz premium video konferans hizmeti sunuyor. Daha önce yalnızca G Suite kullanan kuruluşlar tarafından kullanılabilen Meet, artık Google'ı rakip görüntülü sohbet hizmeti Zoom ile rekabete sokan bir hareketle herkese açık.

Google Hangouts ve Duo daha önce sıradan görüntülü sohbet için kullanılabilirken, Meet aynı anda 100'e kadar katılımcıya izin verir ve zamanlama, ekran paylaşımı ve gerçek zamanlı altyazı gibi özellikler içerir.

Google Meet'ın ücretsiz sürümü, ücretsiz bir Google hesabı oluşturmanızı gerektirir. Video görüşmelerinin 60 dakikalık sınırı olacak, ancak Google 30 Eylül'den sonra bu sınırı zorunlu tutmayacağını söyledi.

Google ayrıca, toplantı sahibi denetimleri (bir toplantıya girişi kabul etme veya reddetme ve katılımcıları sessize alma veya kaldırma gibi), karmaşık toplantı kodları ve transit şifreleme gibi Meet ile bir dizi varsayılan gizlilik koruması oluşturdu. Bu, koronavirüs karantinaları başladıktan sonra kullanıcılarda büyük bir artış gören Zoom'u hedefliyor gibi görünüyor - ancak son zamanlarda davetsiz misafirler "Zoombombing" toplantıları da dahil olmak üzere bir dizi güvenlik sorunuyla karşılaştı. (Zoombombing veya Zoom baskını, genellikle internet trolleri ve bilgisayar korsanları tarafından video konferans görüşmesine istenmeyen, yıkıcı bir saldırıdır.)

Google, Zoom'un işlerine taş koymak isteyen tek teknoloji şirketi değildir - Facebook, Skype ve Microsoft yakın zamanda yeni ücretsiz grup görüntülü sohbet özellikleri ve hizmetleri yayınladı.

Meet bu ayın başlarında ücretsiz sürümünü sunmaya başladı. Görüntülü sohbet hizmetini web'de meet.google.com adresinde ve iOS veya Android mobil uygulamalarında kullanabilirsiniz.

Google Meet'i ücretsiz kullanma

Google Meet'ın ücretsiz sürümüne kaydolmak için Google Meet sayfasına gidin. Google Meet için adınızı, e-postanızı, ülkenizi ve birincil kullanım amacınızı (kişisel, işletme, eğitim veya devlet) girin. Google'ın hizmet şartlarını kabul edin ve Gönder'i tıklayın.

Kaydolduktan sonra, Google Meet'ın ücretsiz sürümünü nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır:

1. meet.google.com adresine gidin (veya uygulamayı iOS veya Android'de açın veya Google Takvim'den bir toplantı başlatın).

2. Yeni toplantı başlat'ı tıklatın veya toplantı kodunuzu girin.

3. Kullanmak istediğiniz Google hesabını seçin.

4. Toplantıya katıl'ı tıklayın. Toplantınıza başkalarını da ekleyebilirsiniz.

İşte bu kadar! Mutlu görüntülü sohbetler.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Sinema severlerin çok beğendiği 20 harika film Önceki

Sinema severlerin çok beğendiği 20 harika film

Sims 4: Hileleri kullanma ve daha fazla para kazanma Sonraki

Sims 4: Hileleri kullanma ve daha fazla para kazanma

Yorumlar


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.