Ebeveynler İçin Geliştirilen YENİ Spotify Denetlemesi!

Ebeveynler İçin Geliştirilen YENİ Spotify Denetlemesi!

Ebeveynler bundan böyle çocuklarının Spotify dinleme geçmişini görebilecek, takip edebilecek ve uygunsuz gördüklerini engelleyebilecekler.

Spotify Kids, Mart ayından itibaren ailelere uygun içerikler sunmaya başlamıştı. Şirket, bu uygulamanın test edildiği ülkelerde beğenildiğini fakat ebeveynlerin daha fazlasını talep ettiklerini ifade etmişti. Bu talepler doğrultusunda Spotify, ebeveynlerin kendi çocuklarının dinleme geçmişlerini 3 ay öncesine kadar görebilmelerini mümkün kılan ve uygun görmedikleri şarkı ve hikayeleri engelleyebilecekleri yeni özellikler eklediğini duyurdu.

Şirket yaptığı açıklamada, “İOS veya Android cihazlarını kullanan Spotify Premium Ailesi abonelerine sunulan Spotify Kids'te erişilebilen içeriğin tamamı, uzman çocuk editörlerimiz tarafından seçildi ve uygulama içinde sadece çocuk dostu müzik ve öykülere erişilebilir olmasını sağladı. Yine de, ebeveynlerin, çocuklarının dinledikleri şeyde nihai söz sahibi olması gerektiğine inanıyoruz.

Bu nedenle, bugünden itibaren ebeveynler çocuklarının 'Dinleme Geçmişi'ne erişebilir, ayrıca bireysel şarkıların veya hikayelerin Spotify Kids uygulamasında görünmesini engelleyebilir. Hem harika ses deneyimleri hem de ebeveyn rahatlığı için yaratılmış ek bir kontrol ve konfor seviyesi oluşturuldu” dedi.

Özelliklerin nasıl kullanılacağı ile ilgili bilgileri de paylaştı.

Spotify Kids Ebeveyn Uygulaması

Ebeveynler Uygulamayı Nasıl Kullanacaklar?

  1. Spotify Kids'in “yetişkinler” bölümünde oturum açın.
  2. Kontrol etmek istediğiniz hesaba dokunun.
  3. “Dinleme Tarihi” ne gidin.
  4. Buradan, gizlemek için bir parçanın yanındaki “engelle” simgesine dokunun (gizlendikten sonra, bu içerik çocuğun uygulamasında hiçbir yerde görünmez).

Bir parçanın engellenmesi halinde, parça yalnızca o çocuğun hesabından kaldırılır, böylece her çocuğun dinleyebilecekleri özelleştirilebilir.

PIN korumalı "Dinleme Geçmişi" veya "Engellenen İçerik" tekrar ziyaret edilip simgeye tekrar dokunularak istenilen zamanda içeriğin engellemesi kaldırılabilir.

Spotify Kids uygulamasının kullanılması için Spotify Premium Ailesi hesabınızın olması gerekir. Fakat bu konu henüz bizi ilgilendirmiyor. Çünkü bu uygulama maalesef şu an için ülkemizde kullanımda değil.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Sadece 1 Dakikada Koronavirüs Testi! Önceki

Sadece 1 Dakikada Koronavirüs Testi!

Apple üretimin belli bir kısmını Hindistan'a taşıyabilir Sonraki

Apple üretimin belli bir kısmını Hindistan'a taşıyabilir

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.