Giphy'nin Yeni Sahibi Facebook!

Giphy'nin Yeni Sahibi Facebook!

Axios'un raporuna göre Facebook'un Giphy için ödediği satış bedeli 400 milyon dolar.

Bilindiği gibi, "Graphics Interchange Format" (Grafik Değişim Biçimi) kısaca GIF, izleyicinin oynatmaya basmasını gerektirmeden sürekli bir döngüde oynatılan animasyonlu bir görüntü veya kısa, sessiz bir videodur ve genellikle sosyal medyada veya mesajlaşmada bir duygu durumunun esprili bir şekilde iletilmesinde kullanılırlar.

Giphy'nin bu mecradaki en büyük rakibi Imgur'dur.

Satın alma işlemi, Facebook'un Covid-19 pandemisi sebebiyle artan kullanıcı sayısını gördüğü zamanda gelmesi çok dikkat çekici. Yine de bu satın alma işlemi öngörülen en makul şirket tarafından yapılmış oldu. Zira adı geçen şirketin internet sitesinin büyümesi de içeriklerinin Facebook üzerinden paylaşılması sonucunda olmuştu.

Giphy Değişmeyecek.Facebook Giphy'yi satın aldı

Satın alma sonrası Giphy'nin kapasitesinde her hangi bir değişiklik olmayacak. Aynı zamanda Facebook'un İnstagram uygulamasında da kullanılacak olan Giphy, diğer uygulamalara uygun hale getirilmesi için de çalışmalara hemen başlanacak.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Intel, Kurumsal Sorumluluk Raporunu Açıkladı Önceki

Intel, Kurumsal Sorumluluk Raporunu Açıkladı

Çocuklarınızın Wi-Fi bağlantısını nasıl kesebilirsiniz? Sonraki

Çocuklarınızın Wi-Fi bağlantısını nasıl kesebilirsiniz?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.