Sinema severlerin çok beğendiği 20 harika film

Sinema severlerin çok beğendiği 20 harika film

İlginç, önemli veya sadece düpedüz eğlenceli olduğunu düşündüğümüz sıradan sinema müdavimlerinin beğendiği 20 filmlik bir liste hazırladık.

Bu filmler büyük gişe rekorları kıranlar kadar yaygın olarak bilinmemekle birlikte, dünyadaki milyonlarca sinema sever onları izlemek için akın etti - ve gördüklerinden çok keyif aldılar.

Sinema severlerin çok beğendiği 20 harika film


1
Detachment - 2011
Yoksul insanların yaşadığı bölgelerde kadrolu öğretmenlerin yerine geçen İngiliz edebiyatı öğretmeni hakkında etkileyici bir film. Gördüğümüz okuldaki hayat sade ve sık sık üzücüdür ve ana karakter oldukça zor zamanlardan geçer, ancak yine de zorlukların üstesinden gelmeye çalışır ve öğrencilerine ilham vererek en sevilen öğretmen olur.

2
Wild Tales - Relatos salvajes, 2014
Kara mizah türünün güzel bir örneğinden çok daha fazlasıdır. Film, kendilerini kritik durumlarda bulan insanlar hakkında altı kısa hikayeden oluşuyor. Her sahne çok kısa sürdüğü için, olaylar hızlı bir şekilde gelişir ve size mükemmel çekimlerin tadını çıkarmak kalır.

3
The World's Fastest Indian - 2005
Bu film, yıllarını, maksimum 93 km/s hız yapan en sevdiği 1920 model motosikletini, dünya hız rekoru kırabilen bir yarış makinesine çevirerek geçiren Burt Munro adlı ünlü bir Yeni Zelandalı adamın hayatını anlatıyor. Bu, hayalinize asla ihanet etmemenin ve yapmak istediğiniz şeyi elde etmek için alay ve şüpheleri görmezden gelmenin ne kadar önemli olduğunu ortaya koyan bir hikaye.

4
3 Idiots
Büyüleyici, pozitif, canlı, izlemesi keyifli ve sıcak bir film. Bu Hint filmi kesinlikle harika bir sanat eseri. Hikaye, kayıp kolej arkadaşlarını arayan iki arkadaşa odaklanır. Araştırmalarına nasıl arkadaş oldukları, nelerden geçtikleri ve birlikte nasıl çalıştıkları hikayesi eşlik etmektedir.

5
Lawless - 2012
Film, herkese ve her şeye karşı aynı anda mücadele eden içki kaçakçısı kardeşlerin hayat hikayesini anlatıyor. Gangster yıldızlarla dolu bu filmde, aksiyon güçlü ve dinamik bir şekilde gelişir.

6
Oldboy - Oldeuboi, 2003
Filmin ana karakteri kızının doğum gününde kaçırılır. Onu kimin kaçırdığını ve nedenini bilmeden, 20 yılını tek bir hücrede geçirir. Bir gün, hiçbir açıklama yapılmadan, özgürlüğüne kavuşur ve sonunda kendi yoluna gidebilecektir. Bu Kore filmi, kaliteli oyunculuk, harika müzikler ve sinematografiye sahiptir.

7
Nebraska - 2013
Büyük miktarda para kazandığını yazan bir mektup alan ve buna inanan yaşlı bir adam hakkında inanılmaz bir siyah beyaz film. 1 milyon doları almak için Nebraska'ya gider. 'Nebraska' en güzel şiir kadar güzel bir film. Dram mı yoksa komedi mi olduğu belli olmasa da her şey mükemmel.

8
Blue Ruin - 2013
Yersiz yurtsuz serseri görünümlü bir adamın, tek bir hayali var: intikam. Yönetmen Jeremy Saulnier, sıradan bir hikayeyi derin bir mesajla ciddi bir drama dönüştürüyor.

9
A Single Man - 2009
İngiliz edebiyat profesörü George, bir geleceğinin olup olmadığı sorusuna cevap bulmak için kendisine sadece bir gün tanıyor. Sevgilisinin ölümünden sonra tekrar yaşamak için bir neden bulması gerekecek. Harika bir hikaye ve kusursuz oyunculuk ile tamamen şaşırtıcı bir film.

10
Samsara - 2011
Bu, dünyadaki en şaşırtıcı yerlere 90 dakikalık güzel bir yolculuk filmidir. Yönetmen Ron Fricke, gezegendeki tüm insanlar ve olaylar, doğumlar ve ölümler ve güzelliğin kargaşa ile bir arada yaşadığı dünya çeşitliliği arasında yakın bir bağın varlığını ortaya koyuyor. Bize sonun gerçekten başlangıç ​​anlamına geldiğini ve korkacak bir şey olmadığını gösteriyor.

11
Goon - 2011
Doug, küçük bir kasaba barında çalışan basit bir güvenlik görevlisidir (bodyguard). Bir gün paten bile yapmasa da hokey oyuncusu olma şansı teklifi alır. Ancak, bir şeyi gerçekten isterseniz, gerçekleşir. Sıradan bir adamın hayatının, nasıl döndüğü hakkında neşeli ve güzel bir hikaye.

12
Electrick Children - 2012
Utah'ta yaşayan bir Mormon ailesinin 15 yaşındaki kız çocuğu, bir gün yasak bir rock müziği kaseti bulur.. Müziği duyduktan sonra, daha önce hiç hissetmediği duygular hisseder. Üç ay sonra hamile olduğunu keşfeder ve bu şarkıyı yapan müzisyenin, bebeğinin babası olduğuna karar verir. Ne olursa olsun onu bulmaya karar verir ve bir yolculuğa çıkar. Bu çılgın hikaye, herkesin hayata aşık olmasına ve kendine inanmasına yardımcı olabilecek çarpıcı bir filmin temelini oluşturur.

13
Mr. Nobody - 2009
Her karenin güzel olduğu ve size bir melodiyi hatırlatan oldukça basit ama eğlenceli bir film. Ölümsüz insanların dünyasında tek ölümlü adam olan Nemo, hayatının hikayesini anlatıyor. O debelenirken birbiri ardına durup düşünmenizi sağlayan fikirler sunuyor.

14
The Imposter - 2012
Teksas'lı bir ailenin üç yıl önce kayıp olan çocuğu İspanya'da bulunur. Çocuk, kaybolan çocuğa tam olarak benzememesine rağmen, aile çok memnundur: farklı renkli gözleri ve farklı bir saç rengi var, aksanla konuşuyor ve kimseyi tanımıyor. Bu belgesel film bize bir 'bukalemun'u anlatmaya çalışıyor - kurbanlarını 30 defadan fazla kandırmayı başaran bir adamı.

15
Adventureland - 2008
1987'de bir lunaparkta çalışan Pittsburgh'lu bazı gençler hakkında bir film. Karşılıksız aşk hakkında tatlı, nazik, komik ve samimi bir başyapıt.

16
Virunga - 2014
Bir grup cesur adam, Kongo'da yeni bir iç savaşın ortasında dünyanın son dağ gorillerini kurtarmak için hayatlarını riske atıyor. Bu belgesel harika bir film gibi gelecektir - güçlü ve bol olaylı.

17
Beginners - 2010
Baba ve oğul arasındaki karmaşık ilişkiyi inceleyen romantik bir komedi. Çok güzel çekilen bu film, sadece komik değil, aynı zamanda dram dolu. Belki de aile bağlarının önemini diğer filmlerden daha iyi gösteriyor.

18
The Hunt - Jagten, 2012
Danimarka yapımı bu gerilim, unutulmaz bir deneyim vaad ediyor. Film, köy halkı tarafından iftiraya uğrayan fakir bir öğretmenin hikayesini anlatıyor. Minimalist iç mekanlar, güzel renkler, düşen sonbahar yaprakları, filmin yaratıcılarının İskandinav kırsalının gerçek atmosferini ustaca yakaladığı izlenimini yaratıyor. Modern Avrupa dramasının harika bir örneği.

19
The Station Agent - 2003
Fin mükemmel bir adamdır: meraklı, akıllı, iyi eğitimli ve son derece nazik. Ancak bir cüce olduğu için, diğer insanların etrafında utangaçtır ve ihtiyacı olan son şey acımaları veya meraklı bakışlarıdır. Bu yüzden kimsenin yaşamadığı bir yere taşınmaya karar verir. Ama burada beklenmedik şekilde yeni arkadaşlarla tanışacaktır.

20
Mud - 2012
Ellis adında 14 yaşındaki bir çocuk, Mississippi nehir kıyısındaki bir tekne evinde ailesiyle birlikte yaşıyor ve boş zamanını arkadaşı Neckbone ile birlikte nehri keşfetmek için kullanıyor. Bir gün Mud adında bir adamla tanışırlar. Ormanda saklanıyor ve belli ki birini bekliyor. Aşk, kayıp ve acı verici kişisel gelişim hakkında güzel bir masal.

İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Asus ROG Phone 3 Gaming Telefonun Gizli Bir Modu Ortaya Çıktı Önceki

Asus ROG Phone 3 Gaming Telefonun Gizli Bir Modu Ortaya Çıktı

Google Meet: Google'ın görüntülü sohbet uygulamasını kurmak için 4 adım Sonraki

Google Meet: Google'ın görüntülü sohbet uygulamasını kurmak için 4 adım

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.