Mutluluğa giden yolu gösterecek on temel film

Mutluluğa giden yolu gösterecek on temel film

Size, başrollerinin mutluluğa giden yolları bulmayı başardıkları on filmden oluşan bir liste hazırladık.

Mutluluk farklı şekillerde gerçekleşibilir. Dünyada milyonlarca insan yaşıyor ve bu sorunun cevabını asla tek ve en doğru şekilde alamayız: mutluluk gerçekten ne anlama geliyor? Birisi eğlenceli bir partide sosyalleşirken gerçekten mutlu hissedebilirken, diğerleri zorlu günlük yaşamın rutininde neşe bulmayı öğrenmiş olabilir. Tabii ki, hepimizin ortak noktası var. Çoğu insan sevgiyi, dostluğu, çocukların doğumunu ve kişisel başarıları, onları mutlu eden şeyler listesine ekler...

Mutluluğa giden yolu gösterecek on temel film


1
The Way
Bu 'yol' filmi size çok şey anlatacak. Tom Avery adında Kaliforniyalı bir adam için, hayatın çok kötü bir sürprizi vardı: oğlu Fransız Pirenelerde öldü. Çocuk, hacı olmak için gittiği ünlü St.James Yolu'nda vefat eder. Babası şimdi ne yapmalıydı? Ana karakter çok güçlü bir adamdı. Yeni bir hedef bulur: oğlunun hayalini gerçekleştirmek, onun yerine bu yolda yürümek. Ciddi ve derin hikayeleri sevenler bu filmi çok beğenecekler.

2
Im Juli - In July
Agatha Christie: 'Yolculuk sırasında yaşam, en saf haliyle bir rüya gibidir.' demiştir. Türk bir dansçıya aşık olan bir fizik öğretmenine ne yapmak düşer? Daniel kimseyi dinlemez, sadece kalbini takip eder. Aslında ... İstanbul'a gider. Daniel yolda bazı farklı ve ilginç olaylar yaşıyor, ancak eski bir Aztek sembolü olan bir yüzüğün ona yolu göstereceğine inanıyor. Spontane seyahat hayranları bu filmden kesinlikle keyif alacaklar.

3
Life as a House
Bazen hayatta kendi kaderinizi tamamen değiştirmenize izin veren koşullar vardır. Fakat bazen de kaderin size yardımını bekleyecek zamanınız olmaz. 45 yaşındaki mimar George, günlerinin sayılı olduğunu öğrenir. Ama çok fazla hayali vardı ve yeterli zamanı olacağını düşünüyordu ... Geçmişteki tüm hataları kısa sürede düzeltmek mümkün mü? Kim bilir? Ama bir fikri var ... Eğer tüm samimi aile ilişkilerinizden vazgeçtiyseniz, bu derin film sizi ters yöne gitmeye ikna edecektir. Ana karakter Kevin Kline tarafından kusursuz bir şekilde canlandırılmaktadır.

4
Midnight in Paris
Woody Allen'ın kalbimize bir şekilde dokunmayan bir film oluşturabilmesi mümkün müdür? Cevap kesinlikle 'hayır'. Gerçek bir sinema ustası olan Allen, her zaman duyguların ön plana çıktığı bir dünya yaratmayı başarır. Gizlice 1920'lerde yaşamayı dileyen romantik bir senarist nişanlısıyla Paris'e gelir. Öyle görünüyor ki, böyle bir yerde tatilleri kesinlikle mükemmel olacaktır. Birden Gil'in hayalleri gerçekleşmeye başlar ... Ey Paris, daha ne kadar sırrın var?

5
The Fisher King
Kaderimiz bize her zaman bir şans daha verebilir. Ancak bazen kader işaretleri oldukça etkileyicidir. Jack, Radyo sunucusu olarak çalışmakta ve tartışmalı sözlerinden biri bir anda trajediye dönüşüyor. İşinden ayrılır ve üzüntülerini alkole boğmaya çalışır. Bir süre sonra, bir zamanlar tarih profesörü olan evsiz bir adam olan Parry (Robin Williams) ile tanışır. Jack'e kalelerin hemen sokaklarda bulunduğu ve ortaçağ şövalyelerinin her zaman gidecek bir yeri olduğu farklı bir Manhattan gösterir... Bu muhteşem film 'sır içeren bir kutu' olarak adlandırılmaya layıktır. Ve içinde sahip olmaya hazır olduğunuz kadar mucize var.

6
The Hundred-Foot Journey
Fransa'nın elit sosları, Hindistanın tutkulu baharatlarına karşı? Neden olmasın! Bazı Hintli göçmenler Provence'da bir restoran açar. Fikirleri iyi, ama küçük bir sorun var: Yeni tesisin hemen önünde Michelin yıldızı olan bir Fransız restoranı var ... Bu güzel ve doyurucu film hakkında söylenecek çok şey var, ama biz kısa keselim: çok lezzetli.

7
Life Is a Miracle - jivot je čudo
Emir Kusturica kendisine has bir yönetmendir. Yetenekli dokunuşu, basit bir olayı, denemeler ve yaşam sorunları arasında mutluluğu nasıl bulacağına dair gerçek bir rehbere dönüştürür. Bu, Balkanlar'da bir demiryolu tüneli inşa etmek isteyen hayalperest Luka hakkındaki dram komedi filmidir. Hayatın onun için birçok zorluğu var: savaş, ihanet, hayal kırıklığı ... Ama gerçekleşen her şey samimi sevinç arzusunu güçlendiriyor gibi görünüyor.

8
The Boat That Rocked
Bu, kontrolsüz, kaygısız ve pervasız 60lı yıllarda, denizdeki bir gemiden yayınlanan bir İngiliz radyo istasyonunun DJ'leri hakkında gerçek bir hikayedir. BBC'nin haftada sadece iki saat pop müzik yayını yapmasının ne kadar iyi olacağını hayal edebiliyor musunuz? Rock and roll yıllarının atmosferine dalmaya hazırlanın. Deniz meltemi ve bu filmdeki bazı karizmatik karakterler sizi bekliyor! Dönemin birçok harika şarkısını duyacak ve Beatles'ın iyi müzik çalan tek grup olmadığına ikna olacaksınız.

9
Short Cuts
1990'lar Los Angeles. Hayat tam gaz devam ederken, çekirge istilası gerçekleşir ... Bu ironik ve gerçeküstü filmde 20'den fazla karakterin hayat hikayesini görme fırsatı bulacaksınız. Bu arada, bunlardan biri büyüleyici Andie MacDowell tarafından oynanıyor. Bu felsefi film bize gündelik hayatın koşuşturmasında insanların sonsuz değerleri unutmaya başladığını hatırlatır. Mutluluk bazen çok yakın ... Ama, sık sık söylendiği gibi, bu bir zevk meselesi.

10
Eddie the Eagle
Bu ilham verici film, bize, sadece süper kahramanların günlük yaşamın üzerine çıkmayacağını hatırlatıyor. Konu gerçek olaylara dayanıyor ve bu yüzden Eddie adında sakar, gözlüklü bir adamın nasıl 'Kartal' olduğunu izlemek çok ilginç. Ama eğer onun efsanevi bir şampiyon olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Her şeyden önce, bu sıradan bir adam hakkında bir film, içimizden biri. Eddie'nin mutluluğa olan alışılmadık yolu ... kayakla atlama. Pozitif duygular, iyi mizah veya Hugh Jackman'a doymayanlardansanız, bu filmi izlemelisiniz.

İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

iPhone 12 Serisi Hakkında Yeni Bilgiler Yayınlandı Önceki

iPhone 12 Serisi Hakkında Yeni Bilgiler Yayınlandı

Ters köşeye yatıran izlemeye değer 13 film Sonraki

Ters köşeye yatıran izlemeye değer 13 film

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.