Ters köşeye yatıran izlemeye değer 13 film


İzleyicileri şaşırtan harika hikayelerle dolu korkunç, karmaşık ve ilginç filmlerden oluşan bir liste hazırladık.

Sadece sizi korkutmakla kalmayacak, aynı zamanda sizi düşündürecek bir film arıyorsanız, derlememiz tam da sizin için biçilmiş kaftan. İzlemeyi bitirdikten uzun süre sonra hakkında düşünmenizi sağlayacak bir film listesi hazırladık. Peki ya sonunu anlama şekliniz yönetmenin anlamanızı istediği şekilden farklıysa?

Ters köşeye yatıran izlemeye değer 13 film


1
Game Night, 2018
Bu film, her hafta sonu oyun gecesi görevlerine katılan çiftlerin hikayesini anlatıyor. Ancak ana karakterin kardeşi diğer karakterlerin hemen önünde kaçırıldığında her şey değişir. Bunun bir şaka mı yoksa başka bir şey mi olduğunu bile anlayamazlar. Böyle devam ederse, bu gece hepsi için son gece olabilir. Büyüleyici ve öngörülemeyen hikaye, sonuna kadar nefes almanıza izin vermez.

2
Limehouse Golem, 2016
Bu film Peter Ackroyd’ın kitabı Dan Leno ve Limehouse Golem'in uyarlamasıdır. Film, bir kızın haksız yere bir dizi cinayetten hüküm giydiği Victoria dönemi Londra'sında geçiyor. Ama bunların hepsi doğru mu? Scotland Yard'dan bir müfettiş bu davayı çözmekte çok zorlanıyor - ki izleyenler de aynı şekilde zorlanıyordur. Alan Rickman'ın bu filmdeki ana rolü oynaması gerekiyordu, ancak hastalığından dolayı oynayamadı. Ancak Bill Nighy rol aldı ve iyi bir iş çıkardı. İyi bir dedektif hikayesini seven herkesin bu filmi izlemesi gerekir.

3
6 Souls, 2010
Bu film, dissosiyatif kimlik bozukluklarını inceleyen bir psikiyatrist olan bekar bir anne hakkında klasik bir psikolojik gerilim filmi. Hastalığı doktorları tarafından açıklanamayan bir hasta ile karşılaşana dek, hayatı çok sıradan gidiyordu. Film korkutucu, Julianne Moore da harika.

4
Magdalene Sisters, 2002
Bu film, 60'lı yıllarda gerçekleşen bir olaya dayanıyor. İrlanda'daki Magdalene sığınma evi, kızların neredeyse 7/24 çalışmaya zorlandığı ve dövüldüğü ve küçük düşürüldüğü bir yerdi. Örneğin, genç kadınlar çok güzel olmak ya da evlilik dışında hamile kalmak gibi çeşitli nedenlerle buraya hapsedilirdi. Bu film gerçekten içinizi ürpertecek.

5
Regression, 2015
1990'da Minnesota'da, dedektif Bruce Kenner, Angela (Emma Watson) adlı bir kızın cinsel istismarını araştırır. Suçun, hiçbir şey hatırlamadığını iddia eden babası tarafından işlendiği düşünülmektedir. Anılarını tekrar hatırlatmak için John Gray'in üstünde kurtarılmış hafıza terapisi kullanan Profesör Kenneth Raines'ten yardım istiyorlar. Doğa üstü güçler, komplolar ve gizem - büyük bir gerilim filminde başka neye ihtiyacınız olur ki?

6
Paranoia, 2013
Film, Joseph Finder'ın Paranoia kitabının bir uyarlamasıdır. Hikaye, yüksek teknolojili bir şirkette işinden nefret eden 26 yaşındaki düşük seviyeli bir çalışan olan Adam Cassidy hakkında. Ancak, hepsi bu kadar basit değil ve ana karakter hayatının en büyük hatasını yaptıktan sonra, onun için her şey değişir.

Aktör Liam Hemsworth, Gary Oldman ve Harrison Ford'un harika performanslarını görmek için bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

7
Blood, 2012
Genç bir kız öldürülmüştür ve dava, kardeş olan 2 polis tarafından soruşturulmaktadır. Bu önemsiz bir hikaye gibi görünebilir, ancak soruşturma karakterleri tamamen farklı sonuçlara götürür ve bilmedikleri diğer cinayetleri ortaya çıkarır. Çok güzel kamera çekimleri ile harika bir İngiliz filmi.

8
Black Butterfly, 2016
Bu, Antonio Banderas tarafından canlandırılan Paul adında sürekli kaybeden bir yazarın hikayesidir. Başkalarının ölümle buluştuğu bir yerde ilham bulana kadar değerli bir şey yazma umudunu kaybeden bir yazarla ilgilidir. Alışılmadık, korkutucu ve tamamen öngörülemeyen bir filme hazır olun.

9
All Good Things, 2009
Multimilyonerin oğlu sıradan bir kızla evlenmeye karar verir. Tabii ki, ailesi kararını beğenmez ve artan gerilim yakında genç eş için trajik bir hal alır. Genç kadın kaybolduktan sonra, gerçeğin ortaya çıkması uzun zaman alıyor. Film Robert Alan Durst'un hikayesine dayanıyor.

10
After.Life, 2009
Film ana karakterin ölümü ile başlar. Erkek arkadaşıyla kavga ettikten sonra, Christina Ricci’nin karakteri bir trafik kazası geçirir ve kendini bir cenaze salonunda bulur. Orada, Liam Neeson tarafından canlandırılan Eliot Deacon ile tanışır. Eliot kendini medyum olarak tanıtır ve kıza öbür dünyaya geçişinde yardım etmek istediğini söyler. Ama kızın şüpheleri vardır.

11
Le dernier diamant / The Last Diamond, 2014
Profesyonel bir hırsız, 40 milyon dolar değerinde efsanevi bir elmas çalma görevine dahil olur. Elmasa yaklaşabilmesi için, elmasın fiyatını tahmin edecek kızı kandırması gerekiyor. Ancak işveren elması aldığında her şey çok daha tehlikeli hale gelir.

12
Das finstere Tal, 2014
Bu film, korkunç sırlarla dolu küçük bir kasabada geçiyor. Tabii ki, kimse bu kasabadaki garip adamı sevmiyor, ama işler bu kadar basit değil. İnanılmaz Alp manzarası, mistik bir atmosfer ve ilginç bir hikaye ile bu film mutlaka görülmeli. Sleepy Hollow'ı beğendiyseniz, muhtemelen bu filmi de çok seversiniz.

13
Miss Sloane, 2016
Başrolde güzel Jessica Chastain'in oynadığı politik bir film. Elizabeth Sloane, yasadışı lobicilik yöntemlerini kullanmakla suçlanan yetenekli ve başarılı bir lobicidir. Ancak filmin sonunda tamamen farklı insanlar yargılanıyor. Bu, her detayın mükemmel bir şekilde işlendiği ince bir film.

İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Mutluluğa giden yolu gösterecek on temel film

Sonraki

Son sahnesine kadar gerilimi bitmeyen 15 dedektif filmi

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.